Dzień Przedszkolaka czyli Balonowy zawrót głowy.

Dnia 7.10.2020 roku w Przedszkolu Publicznym Bajkowy Las w Lesznie odbył się Dzień Przedszkolaka pod hasłem „Balonowy zawrót głowy”.

Od samego rana na dzieci czekały udekorowane sale oraz niespodzianki w formie zadań przygotowanych przez koordynatora Panią Annę T. wychowawcę grupy Muchomorki. Dekorację stanowiły przede wszystkim tytułowe balony. Dzieci miały możliwość integracji w swoich grupach poprzez wspólne zabawy ruchowe, taneczne i plastyczne.

Wstępem do wspólnej zabawy był wiersz „Dzień Przedszkolaka”.  Podczas zabaw z balonami dzieci wykazywały się niesamowitą twórczością, a zabawy ruchowe takie jak ” Przechodzimy pod sznurkiem” sprawiły dzieciom dużo śmiechu. Jednak poszukiwanie słodyczy ukrytych w balonach sprawiło przedszkolakom najwięcej radości.

Zwieńczeniem dzisiejszego święta było „Balonowe światełko do nieba”, czyli wypuszczenie kolorowych balonów z życzeniami do nieba. Ciekawostką jest, że każdy balonik zawierał liścik z prośba o odesłanie informacji gdzie dotarły życzenia przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii przedszkola, znajdą tam Państwo obszerną relację z wydarzenia.