Konkurs – Graficzne symbole pozytywnych i negatywnych emocji

Dziękujemy za liczne prace konkursowe! Ogłoszenie wyników już niebawem! 
Zapraszamy do podziwiania prac Państwa dzieci oraz nawiązując do tematu konkursu „Graficzne symbole pozytywnych i negatywnych emocji” zachęcamy do poszerzania wiedzy na temat emocji dzieci w wieku przedszkolnym .
By jak najlepiej rozwijać emocje u dzieci należy mieć świadomość, że istnieją pozytywne i negatywne emocje. Te drugie, mimo, że są dla nas trudne – są nam bardzo potrzebne. Bardzo często są one powodem frustracji bądź nieradzenia sobie z jakimś problemem. Negatywne emocje muszą wyjść na zewnątrz, nie można ich tłumić w środku. Uczmy dzieci nazywać emocje. To jedna z najważniejszych umiejętności, która pozwoli im czuć się pewnie i bezpiecznie, a i lepiej radzić sobie w życiu. Dzieci muszą wiedzieć, że mają prawo do smutku, złości czy strachu jednak zadaniem osób dorosłych jest przedstawienie dzieciom konstruktywnych sposobów wyładowywania tychże emocji, nie raniąc drugiej osoby. Także nie bójmy się i rozmawiajmy z dziećmi o ich emocjach ale także informujmy je o swoich uczuciach, by zapewnić dzieciom bezpieczeństwo emocjonalne, które jest bardzo ważne do dalszego prawidłowego rozwoju wszystkich sfer w życiu człowieka
 
Dzisiaj odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.
Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym „Graficzne symbole pozytywnych i negatywnych emocji”
Dzisiaj tj. 9.11. br  odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.
W poszczególnych grupach, dzieci zajęły miejsca:
Motylki – I miejsce Natalia W.
Poziomki – I miejsce Wojtek Sz., II miejsce Nela M.
Jeżyki – I miejsce Gabrysia M., II miejsce Hania O.
Muchomorki – I miejsce Emilka G., II miejsce Alicja W.
Biedronki – I miejsce Zosia K., II miejsce Anastazja R., III miejsce Antek Ł.
Pozostałe dzieci dostały drobne upominki za udział w konkursie 😉
Gratulujemy wszystkim dzieciom!