Przedszkole

Przedszkole Publiczne Bajkowy Las w Lesznie  działalność rozpoczęło działalność w 2015 roku.

Placówka mieści się w dużym nowoczesnym budynku, co sprawia, że dzieci mają bardzo dobre warunki zarówno do nauki, jak i do zabawy.

Wyróżniają nas:

• SALA TERAPII SENSORYCZNEJ
  • sala z ekranem multimedialnym
  • sala sportowa
  • sala do zajęć terapeutycznych i pracy indywidualnej
  • codzienne zajęcia z języka angielskiego
  • obecność psychologa i logopedy w placówce
  • plac zabaw ze sprzętem dostosowanym specjalnie do wieku dzieci (dla najmłodszych dzieci posiadamy osobne sprzęty)
  • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (winda, toaleta)

Przedszkole zaprasza dzieci
przez cały rok od poniedziałku do piątku
w godzinach od 6:30 do 17:00

Zapraszamy dzieci od 2,5 do 6 roku życia!

Dbając o zdrowie naszych Przedszkolaków stosujemy diety eliminacyjne dla alergików: bezglutenową, wegetariańskią, bezcukrową, bezmleczną.

Bajkowy Las to miejsce przyjazne Dzieciom. Przedszkolaki przebywają wśród wykwalifikowanych nauczycieli oraz pań pomocy. Realizujemy cele i zadania określone w podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO
BAJKOWY LAS W LESZNIE NA POSZCZEGÓLNE LATA
2021-2026

2021/2022 „ Jestem Przyrodnikiem  ”

Zadanie: Kształtowanie aktywnej podstawy wobec przyrody.

Cele:

1. Rozwijanie zainteresowań światem przyrody, zjawisk atmosferycznych poprzez przez obserwację, doświadczenia i zabawę.
  2. Rozwijanie swobodnego wyrażania własnych przeżyć i myśli w twórczości oraz aktywności własnej.
  3. Kształtowanie zaangażowanej postawy wobec otaczającego świata oraz uwrażliwienie na jego piękno i wzbudzanie przeżyć estetycznych.
  4. Wyrabianie pozytywnego stosunku do świata roślin i zwierząt.
  5. Rozwijanie zainteresowań dzieci.
  6. Rozbudzanie potrzeby poznania istoty obserwowanych zjawisk .

2022/2023 „ Jestem Ekologiem „

Zadanie: Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska .

2023/2024 „ Jestem Badaczem – poznawanie, badanie, doświadczanie  „

Zadanie: Tworzenie warunków sprzyjających odkrywaniu świata i żywiołów nim rządzących – woda, ziemia, powietrze , ogień  przez doświadczanie i eksperymentowanie.

2024/2025 „ Jestem przedszkolakiem z pasją”

Zadania: Wykorzystanie różnorodnych możliwości i okazji do indywidualnej pracy z dziećmi.

2025/2026 „ Jestem sportowcem – sprawność ruchowa warunkiem wszechstronnego rozwoju dziecka”.