JUŻ OD WRZEŚNIA 2020 r. SALA TERAPII SENSORYCZNEJ

W naszym przedszkolu z nowym rokiem szkolnym 2020/2021 otwarta zostanie na potrzeby naszych przedszkolaków sala terapii sensorycznej. Sala terapii sensorycznej jest przeznaczona do prowadzenia zajęć pro­filak­tycz­nych i terapeutycznych. Są to zajęcia, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Podczas terapii nie uczy się dzieci konkretnych umiejętności lecz poprzez oddziaływanie na zmysły wpływa się na procesy nerwowe leżące u podstaw tych umiejętności. Z kolei pożądane reakcje adaptacyjne pojawiają się w sposób naturalny jako konsekwencja poprawy funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Terapia integracji sensorycznej nie jest wyuczonym, stale powtarzanym schematem ćwiczeń, ale ciągłą analizą zachowania dziecka i odpowiedniego doboru oraz modyfikacji stosowanych zadań. Terapeuta nie tyle kieruje zachowaniem dziecka, ile stwarza takie wymagania, by dziecko było w stanie odpowiadać na te wymagania coraz bardziej złożonymi reakcjami adaptacyjnymi.

Przedszkole Publiczne Bajkowy Las w Lesznie  działalność rozpoczęło
w 2015 roku.

Placówka mieści się w dużym nowoczesnym budynku, co sprawia, że dzieci mają bardzo dobre warunki zarówno do nauki, jak i do zabawy.

Wyróżniają nas:

• SALA TERAPII SENSORYCZNEJ
  • sala z ekranem multimedialnym
  • sala sportowa
  • sala muzyczna
  • sala do zajęć terapeutycznych
  • codzienne zajęcia z języka angielskiego
  • obecność psychologa w placówce
  • plac zabaw ze sprzętem dostosowanym specjalnie do wieku dzieci (dla najmłodszych dzieci posiadamy osobne sprzęty)
  • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (winda, toaleta)

Przedszkole zaprasza dzieci
przez cały rok od poniedziałku do piątku
w godzinach od 6:30 do 17:00

Zapraszamy dzieci od 2,5 do 6 roku życia!

Dbając o zdrowie naszych Przedszkolaków stosujemy diety eliminacyjne dla alergików: bezglutenową, wegetariańskią, bezcukrową, bezmleczną, za które nie pobieramy dodatkowych opłat.

W każdą środę dzieci same przygotowują II śniadanie w ramach przedszkolnej wersji popularnego programu kulinarnego Masterchef.

Bajkowy Las to miejsce przyjazne Dzieciom. Przedszkolaki przebywają wśród wykwalifikowanych nauczycieli oraz pań pomocy. Realizujemy cele i zadania określone w podstawie programowej wychowania przedszkolnego. Jesteśmy otwarci na propozycje rodziców, które uwzględniamy w planie pracy przedszkola.  Bezpieczeństwo, wszechstronny rozwój i radość dzieci oraz zadowolenie rodziców to nasze główne priorytety.

Realizujemy wiele projektów edukacyjnych oraz prowadzimy bezpłatne dodatkowe kółka zainteresowań (patrz: zajęcia).