Sala sensoryczna i sportowa. NOWOŚĆ

Okres wakacji był dla nas bardzo intensywnym czasem, w którym przygotowaliśmy się do nowego roku. Jednym z przedsięwzięć które rozpoczęliśmy w sierpniu to odnowienie sali sportowej. Została ona odświeżona uporządkowana i doposażona w sprzęt sportowy.

Kolejnym wyjątkowym i zdecydowanie większym przedsięwzięciem było stworzenie sali sensorycznej wyposażonej w sprzęt do pracy indywidualnej z dziećmi, z której również mogą korzystać wszyscy nasi podopieczni. Sala została odświeżona i wyposaż oma między innymi w:

kajak terapeutyczny stosowany w celu stymulacji układu prioreceptywnego dziecka. Wspomaga wykształcenie lepszej świadomości czucia własnego ciała, co ma szczególne znaczenie dla dzieci z zaburzeniami rozwoju takimi jak autyzm. Dzięki naciskowi, jaki kajak wywiera na ciało dziecka, możliwe jest ograniczenie zachowań autostymulacyjnych, a w efekcie polepszenie koncentracji oraz wykształcenie lepszej koordynacji ruchowej

maglownicę – jest specjalnym urządzeniem stosowanym w terapii osób z zaburzeniami czucia głębokiego. Zapewnia symulację układu proprioceptywnego. Całość wykonana ze sklejki i wyposażona w 6 wałków obitych pianką poliuretanową pokrytą trwałą łatwą w utrzymaniu w czystości tkaniną PCW. Zastosowane napinacze z gumy regulują siłę nacisku, którą można dostosować do potrzeb użytkownika.

gruszka rehabilitacyjna – idealnie dopasowuje się do pozycji ciała i może być formowana na najrozmaitsze sposoby. Jest produktem wspomagającym ćwiczenia i zajęcia rehabilitacyjne, terapeutyczne i ruchowe.

ścieżki sensoryczne – dostarczają różnorodnych doznań dotykowych, pobudzając receptory czuciowe.

stojak SI – stojak wykonany ze stalowych profilów, pozwala na podwieszanie przyrządów umożliwiających stworzenie przestrzeni w niewielkich pomieszczeniach do terapii integracji sensorycznej.

piankowe kształtki rehabilitacyjne, tor z fakturami, bujaki i platformy do balansowania, piłki sensoryczne oraz inne urządzenia wspomagające terapię dzieci.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć naszych specjalistycznych sal.