Świąteczna postać – KONKURS

Zapraszamy do udziału nasze przedszkolaki.

Konkurs plastyczny Świąteczna postać

Regulamin Konkursu plastycznego „Świąteczna postać”

POSTANOWIENIA OGÓLNE KONKURSU

1. Niniejszy Regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w Konkursie.
  2.  Organizatorem Konkursu jest Przedszkole Publiczne „Bajkowy las” w Lesznie
  3. Koordynatorem konkursu jest p. Marta Czaban
  4.  Konkurs trwa od 1 grudnia 2021 r. do 15 grudnia 2021 r.
  5.  Celem konkursu jest:

1 wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju ich zdolności plastycznych

2 kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia,

3 promowanie twórczości plastycznej dzieci i młodzieży

ZASADY KONKURSU

1. Konkurs skierowany jest do wszystkich dzieci z grup przedszkolnych w Przedszkolu Publicznym „ Bajkowy las” w Lesznie.

2.Każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę

1. Praca powinna:
  2. nawiązywać do tematyki Świąt Bożego Narodzenia
  3. w formacie: A4
  4. wykonana: rysunek, malarstwo, wyklejanka – „technika płaska”, nadająca się do skanowania, bez użycia materiałów nietrwałych jak kasze, plastelina itp. oraz z wyłączeniem grafiki komputerowej.
  5. wykonana samodzielnie i nie powinna być wcześniej nigdzie prezentowana lub publikowana, ani brać udziału w innych konkursach.
  6. na odwrocie posiadać przyklejoną i czytelnie wypełnioną drukowanymi literami kartę z imieniem, nazwiskiem i grupą do której uczęszcza dziecko

KRYTERIA I ZASADY OCENY

1. Oceny dokona 3-osobowa Komisja Konkursowa, powołana przez organizatora konkursu
  2. Ocenie podlegać będą: dobór i wykorzystanie materiałów, walory artystyczne dzieła – estetyka wykonania, kolorystyka oraz wkład pracy .

NAGRODY

1. W Konkursie „Świąteczna postać” zostaną przyznane nagrody rzeczowe dla laureatów Konkursu.

2.. Informacje o laureatach Konkursu zamieszczone zostaną na stronie internetowej przedszkola.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I NAGRODY

1. Oceny złożonych prac plastycznych dokona Komisja, której decyzje będą ostateczne.
  2. Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 17 grudnia 2021 roku , a nagrody wręczone zostaną 21 grudnia 2021 roku.
  3. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone po zakończeniu Konkursu oraz opublikowane na stronie internetowej Organizatora Przedszkola Publicznego „Bajkowy las” w Lesznie

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystywania prac konkursowych w celu stworzenia wystawy w Przedszkolu Publicznym „Bajkowy las” w Lesznie
  2. Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie.
  3. Niniejszy Regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.
  4. Spory odnoszące się i wynikające z Konkursu będą rozwiązywane przez Organizatora, a wszelkie decyzje w tym zakresie będą wiążące i ostateczne.
  5. Przystąpienie do Konkursu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem warunków Regulaminu Konkursu.

Załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu plastycznego pn. „Świąteczna postać”

Załącznik nr 2 do Regulaminu Konkursu plastycznego pn. „Świąteczna postać”